. . .

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna może być świetną okazją, aby dać czas waszemu psowi. Podróż wraz z ukochanym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju opcja, żeby zrelaksować się, równocześnie ofiarując psu chwilę. W letnie miesiącewarto myśleć o kleszczach, ponieważ nasze zwierzęta domowe są na nie narażone. Psy, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, notorycznie łapią kleszcze. Jak możemy uchronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się długą skutecznością ,a także niską ceną. Są produkowane dla ras psów różnorodnych rozmiarów, więc bez problemu kupimy średnicę dopasowaną do wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom są naturalne lub lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu na kleszcze musi być dopasowana do masy zwierzaka, należy zatem sprawdzić przed zakupem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto działają zarówno przeciw kleszczom i na pchły, przez co umożliwiają ogólną ochronę psiaka. Obroża Foresto jest skuteczna nawet do 8 miesięcy, co więcej działa od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą mnóstwa niebezpiecznych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy z chęcią buszujące w trawie, takie jak labradory, wymagają szczególnej ochrony w formie preparatów na kleszcze, gdyż zakażenie spowodowana złapaniem kleszcza stanowi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzęcia przez kleszcza, dzięki czemu pozwala ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające wodę wymagana jest specjalna ochrona, na przykład w formie zakropień mających preparat na kleszcze lub profesjonalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Żeby zabezpieczyć psa podczas wakacyjnej podróży trzeba sprawić sobie pewne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

legowiska dla psów