. . .

Który drapak będzie najkorzystniejszy dla twojego kota?

Drapanie jest wrodzonym instynktem twojego kota. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są projektowane w najróżniejszych kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały wykonane. Jak więc podjąć decyzję odnośnie drapaka oraz zadowolić nawet mocno wymagającego kota?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK ZDECYDOWAĆ SIĘ NA NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pojedynczym słupkiem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w pokoju. Mają niedużą powierzchnię i złożone są ze pieńka przytwierdzonego stabilnej powierzchni. Nieco bardziej wyszukaną wersją może być drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź u podłoża konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy mamy jednego zwierzaka w domu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze zwierzaki lubią strzeliste konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym lepiej. Drapaki tego rodzaju sprawdzają się w mieszkaniach, w których mamy nieco więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o zagiętym kształcie. Stworzone, żeby twój kot mógł drapać w wygodnej pozycji. Zazwyczaj są niedużych rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wystrój pomieszczenia.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w mieszaniu.
W sytuacji gdy opiekujemy się tylko jednym, małym zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy właścicielami większego zwierzęcia lub więcej niż jednego kota, najlepiej zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przyczepionego do podłoża. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla kota, owinięta materiałem. Równie ważną charakterystyką drapaka, na którą powinniśmy spojrzeć przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu zwierzakowi bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej pasował.

kuweta dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Kuwety-32975.html