. . .

Rodzaje kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występują również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnem.
Te kuwety różnią się tym, albowiem dla wzoru kuwety z zadaszeniem, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalnych filtrów nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kociaków, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość zgadza się, ale są wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Jednak w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która jest najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Powinno się pamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w zakończenie, żeby bezstresowo utrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osoby, która dosłownie czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaplanowany, bądź po okresowości, kocia toaleta automatycznie uruchamia narzędzie, które zamiata zanieczyszczenia do kontenera, bądź do kanału ściekowego. W wyglądzie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynna nieczystość zlatuje na dół. Tenże typ kuwety egzystuje w dwóch podkategoriach – w jakich można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które bez przerwy sprzątają kuwetę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla drobnych kotów nie powinna być za wysoka, bo może nieść za sobą uciążliwość przy wejściu. tylko wtedy gdy kot już osiągnie 12 tydzień życia, wypada zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, dlatego, byleby wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kot uwielbia kopać i zagrzebywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, ale zostało na górze napisane – trzeba uważać, iż określone kocięta mogą nie akceptować takowych kuwet, większość akceptuje, ale zdarzają się wyjątki.
Jeśli nie kręci Cię to, iż kuweta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to wolno Ci zdecydować się na kupno mebla, w którym można ustawić w środek kuwetę, jeśli nastąpi pewny przypadek, albowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, którą można położyć w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z daszkiem, jak i również odkryte.
Opłaca się jak też pozyskać wyposażenie, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów podobnie jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.
karma dla kotów